Kripto Para

2 Gün Sonra Resmen Başlıyor: Bakkt Bitcoin’i Nasıl Etkileyecek?

Yazar: Coin Bilgi

Kripto para topluluğunun geçtiğimiz yıldan beri merakla beklediği New York Borsası’nın ana şirketi Intercontinental Exchange öncülüğünde geliştirilen kripto para platformu Bakkt, Pazartesi günü fiziksel Bitcoin vadeli işlemleri için kullanıcı kabul testlerine başlıyor. Geçmişte birkaç kez ertelenen Bakkt, nihayet 2 gün sonra faaliyetlerine resmi olarak başlayacak.

Gözler Bitcoin’de

Kurumsal yatırımcıların piyasaya girişine öncülük edecek olan Bakkt’ın Bitcoin’i kısa ve uzun vadede olumlu bir şekilde etkileyeceği tahmin ediliyor. Bu nedenle şu anda tüm gözler Bitcoin’in üzerinde.

Bakkt, geçtiğimiz günlerde New York’ta kurumsal yatırımcılar için Bitcoin konulu bir zirveye ev sahipliği yapmış ve bu etkinlik 150 kurumsal yatırımcı tarafından yakından takip edilmişti. Tom Lee’nin kurucusu olduğu Fundstrat’ın yayınladığı bir rapora göre, CFTC bitcoin vadeli işlemleri için artan talep ve ilginin farkında. Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) Bakkt’ın Bitcoin vadeli işlemlerinin piyasaya sürülmesi konusunda kritik bir öneme sahip.

CME ve CBOE Bitcoin’i Tetiklemişti

CME ve Cboe’de Bitcoin vadeli işlemlerini başlatacak olmasının oluşturduğu satın alma beklentisinin etkisiyle piyasaya olumlu bir hava hakim olmuştu. Öyle ki vadeli işlem sözleşmeleri piyasaya sürülmeden önce Bitcoin 20,000 dolarla tüm zamanların en yüksek seviyesine yükselmişti. Uzmanlar Bakkt’ın fiziksel Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerini piyasaya sürmesiyle Bitcoin’in benzer tepkileri verebileceğini düşünüyor.

Bunları da okuyabilirsiniz:

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yorum Yap