Kripto Para

Microsoft’ta Kripto Para Hırsızlığı: Milyonlarca Dolar Çaldılar

Coin Bilgi
Yazar: Coin Bilgi

Cointelegraph’ın haberine göre Volodymyr Kvashuk adında eski bir Microsoft çalışanı, 10 milyon dolarlık kripto para çaldığı iddiasıyla tutuklandı.

Tesla’ya Yatırdı

Ukrayna vatandaşı olduğu tespit edilen 25 yaşındaki Kvashuk insanlardan çaldığı kripto paralarla 160 bin dolarlık Tesla araba ve 1.7 milyon dolar değerinde göl manzaralı bir ev satın aldığı ortaya çıktı. Khasvuk’un aktif olarak insanları dolandırdığı 7 aylık süreçte hesabına 72,8 milyon dolarlık para girişi olduğu gün yüzüne çıktı.

Kvashuk özellikle Microsoft ürünleri için kullanılan ve maddi değeri bulunan kripto para hediye kartlarını çalıp bu kartları daha sonra internette yeniden satmakla suçlanıyor.

Microsoft’un Başı Kripto Paralarla Dertte

Geride bıraktığımız Nisan ayında, kripto para kullanıcıları, Microsoft’un Outlook, Hotmail ve MSN- gibi e-posta servislerinin hacker’lar tarafından saldırıya uğradığını bildirmişti.

Öyle ki bu kripto para kullanıcılardan biri, e-posta hesabındaki güvenlik açığını kullanan hacker’ların Kraken’deki hesabını ele geçirdiğini iddia etmişti.

Bunları da okuyabilirsiniz:

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yorum Yap