Kripto Para

BitMEX’in Başı Dertte: Kullanıcılar Popüler Kaldıraçlı Kripto Para Borsasından Fonlarını Çekiyor

Coin Bilgi
Yazar: Coin Bilgi

Dün ABD Emtia Vadeli İşlemler ve Ticaret Komisyonu’nun (CFTC) popüler kaldıraçlı kripto para borsası BitMEX’e yönelik soruşturma başlattığı iddialarını gündeme getirmiştik. Emtia Vadeli İşlemler ve Ticaret Komisyonu’nun (CFTC) BitMEX’in ABD’deki kullanıcılara yasadışı yollardan alım satım hizmeti sunduğu şüphesi nedeniyle soruşturma başlattığı iddialarının ardından BitMEX’ten yüklü miktarda para çıkışı oldu.

Büyük borsalardaki sıcak para giriş ve çıkışlarını analiz eden TokenAnalyst’e göre, BitMEX son 24 saat içinde şimdiye kadarki en yüksek para çekme miktarını gördü. Bu durum büyük olasılıkla Emtia Vadeli İşlemler ve Ticaret Komisyonu’nun BitMEX’e yönelik soruşturma başlattığı haberlerin yayılmasından kaynaklandı.

Bir Günde 85 Milyon Dolar

Token Analyst, Binance’ten 54 milyon dolar ve Bitstamp’tan 52 milyon dolar çekilirken BitMEX’ten 85 milyon dolar para çekildiğini bildirdi. Binance ve Bitstamp’tan çekilen miktarlar da oldukça yüksek görünse de, her iki borsaya da nispeten eşit miktarlarda para yatırıldı. Buna karşın BitMEX’e yalnızca 12 milyon dolar yatırıldığı görüldü.

Son haberler nedeniyle,  kullanıcılar fonlarını popüler kaldıraçlı kripto para borsasından çekmeye başladı.Geçmiş tecrübelerde BitMEX gibi kaldıraçlı kripto para platformlarının ABD’li regülatörlerce kapatıldığına şahit olmuştuk. Örneğin geçtiğimiz yıl 1Broker ve 1fox borsalarına FBI tarafından el konulmuş ve kapatılmıştı. Şimdi de BitMEX bu borsalarla aynı kaderi paylaşabilir.

Bunları da okuyabilirsiniz:

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yorum Yap