Kripto Para

ABD Doları düştü, Türk yatırımcılar kaybetti

Amerikan Dolarının, TL karşısında düşüş yaşaması Türk yatırımcıların BTC’de kaybetmelerine neden oldu. Hem ABD Doları, hem Bitcoin yükselişinden bir süre önce para kazanan Türk yatırımcılar, fiyatların aşırı düşüş göstermesinin de etkisi ile birlikte ne yapacak oldukları ve zararın nasıl çıkarılacak olduğunu düşünmeye başladı.

Amerikan Doları karşısında %5 değer kazanan Türk Lirasının bu kadar az bir değer kazanımında dahi Bitcoin yatırımcılarını etkiliyor olmasının nedeni ise Bitcoin fiyatının geçmişe oranla düşük olması ve mevcut kayıpların daha büyük oranlarda olmasından doğuyor.

Dolar yerine Bitcoin seçenler şaşkın

Banka hesaplarında dolar tutmak yerine Bitcoin tercih eden kişilerin ise bu düşüşler sonunda şaşkın oldukları, yatırımlarının değer kaybetmesi, Bitcoin fiyatının 7.300 dolardan daha düşük seviyeye düşmesi ile oluşan zararı nasıl giderecek olduklarına dair oldukça panik havasındalar. Türk yatırımcılara bu sürede atacak oldukları her yeni adımların daha fazla zarar getirebilecek olduğundan dolayı daha fazla dikkatli hareket etmeleri ve çok fazla alım-satım işlemi yapmamaları konuşuluyor.

  • Yatırım tavsiyesi ve önerisi niteliğinde DEĞİLDİR.

Yorum Yap