Kripto Para

ABD Kongresinden FED’e Kripto Para Teklifi

Yazar: Coin Bilgi

ABD’li senatörler French Hill ve Bill Foster ABD Merkez Bankası FED‘e kripto para yatırımcılarını oldukça sevindirecek bir teklifte bulundular.Paranın doğasının her geçeen gün değiştiğini ileri süren Hill ve Foster FED’e doların dijital bir formda geliştirilmesini teklif etti.

Jerome Powell’a Mektup

İkilinin Pazartesi günü ABD Merkez Bankası Başkanı (FED) Joreme Powell‘a gönderdiği mektupta FED’in doları dijital formda geliştirme yetkisine doğal olarak sahip oldu ifade edildi.

ABD dolarının tehlike altında olabileceğinden kaygılandıklarını açıklayan senatörler French Hill ve Bill Foster 40’ı aşkın ülkenin daha şimdiden milli para birimlerini dijital formda geliştirmek için çalışmalar yürütmek istediğini belirterek Çin’in bu alandaki çalışmalarının 2020 yılında nihai sonuca ulaşabileceğine dikkat çektiler.

FED’in Planı Ne?

French Hill ve Bill Foster’a göre ABD dolarının dijital formda geliştirilmesi her geçen gün daha sıkı bir zorunluluk halini alabilir. Bu nedenle senatörler FED’in bu konudaki herhangi bir planı veya çalışması olup olmadığını öğrenmek istediklerini bildirdiler.

İlginizi Çekebilir

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın

Yorum Yap