Bithumb Bitcoin İle Ödemeyi Kabul Etmeye Başlıyor

Asya merkezli Bithumb kripto para sitesi Güney Kore’li seyahat şirketi ile yaptığı anlaşma sonrasında yeni dönemde Bitcoin ile tatile çıkılabilecek olduğunu açıkladı

Bithumb nedir

Asya merkezli Bithumb kripto para sitesi Güney Kore’li seyahat şirketi ile yaptığı anlaşma sonrasında yeni dönemde Bitcoin ile tatile çıkılabilecek olduğunu açıkladı. Dün gece Türkiye saati ile 22.00 sularında Bitcoin’i ve diğer kripto paraları memurlar için tamamen yasaklayan Güney Kore hükümetinin ardından harekete geçen seyahat operatörü ise normal kişiler dahil elinde kripto para olan herkesin 50.000’den fazla konaklama alanı için tercih yapabilecek olduklarını belirttiler.

Konu ile ilgili olarak tam detaylı açıklama yapmayan Bithumb, yakın zamanda Güney Koreli seyahat şirketi ile entegrasyonların tamamlanacak olduğunu açıkladı. Bithumb ile Seul merkezli Innovation ortaklığında yapılan açıklamada ”Bithumb adlı kripto para satış sitesi üzerinde bulunan hesap cüzdanlarınız üzerinden kripto paralarınız ile 50.000’den fazla tesisimize ödeme yapabilir ve hemen konaklamaya başlayabilirsiniz” denildi.

Bithumb Görüşmelerini Farklı Şirketlerle Devam Ettiriyor

Bithumb ise durmamaya kesin kararlı. Şirketin aldığı kararlar doğrultusunda yeni ödeme noktaları oluşturmak, daha fazla şirket ve tatil sitesi üzerinden ödemelerin Bitcoin ile yapılabilmesini sağlamak için görüşmelerin devam ettirildiği yetkililerce belirtiliyor.