Kripto Para

Almanya Maliye Bakanlığından Da Libra Açıklaması Geldi

Yazar: Coin Bilgi

Facebook’un kripto parası Libra’ya Avrupa Merkez Bankası ve FED’den sonra bir tepki de Alman Maliye Bakanlığından geldi. Maliye Bakanı Olaf Scholz da tıpkı Jerome Powell ve Benoit Coeure’dan sonra Facebook’un kripto parası Libra hakkında olumsuz açıklama yapanlar arasına katıldı.

Reuters’un haberine göre Scholz, finansal düzenleyicileri sosyal medya devi Facebook’un Libra adlı kripto para birimini için  inceleme çağrısında bulundu. Scholz’a göre Libra tüketicilerin korunması ve euro bölgesinde potansiyel yıkım tehlikesi taşıyor.

Alman Maliye BakanI Scholz’un bu açıklamaları, geçtiğimiz ay açıklamalarda bulunan Fransalı mevkidaşı ile oldukça benzer.

Geride bıraktığımız ay siz değerli okuyucularımızla paylaştığımız üzere Fransa Maliye Bakanı Bruno Le Maire, tanıtılır tanıtılmaz Libra’nın egemen bir para birimi haline gelmesinin hiçbir şekilde söz konusu olamayacağını açıklamıştı. Geride bıraktığımız Haziran ayında Avrupa Parlamentosu üyesi Markus Ferber, Facebook’un Libra sayesinde çokuluslu bir “gölge banka” olarak faaliyet göstermesinin önlenmesi çağrısında bulunmuştu.

Bunlar da ilginizi çekebilir:


Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yorum Yap