Kripto Para

Craig Wright’ın BSV’sindeki İşlemlerin 94’ünü Oluşturan Şirket Hangisi?

Yazar: Coin Bilgi

Blockchain analiz şirketi CoinMetrics tarafından yayınlanan bir araştırmanın verilerine göre Craig Wright’ın Bitcoin forku Bitcoin Satoshi Vision (BSV)  ağındaki günlük işlemlerin %94’ünden fazlası, WeatherSV isimli bir hava durumu uygulamasından kaynaklanıyor.

Ağdaki kullanıcıların Blockchain üzerine keyfi olarak veri eklemesine olanak tanıyan komut dosyası OP_Returns’ün uzmanlar tarafından incelenmesi sonucunda CoinMetrics, 14 Temmuz’da Bitcoin Satoshi Vision ağındaki işlemlerinin %94’ünden fazlasının WeatherSV kaynaklandığını açıklayan bir rapor yayınladı.

Avustralya merkezli bilgi teknolojileri şirketi Weather SV, Bitcoin Satoshi Vision ağına kaydedilen iklim verilerini düzenlemeye yarayan bu uygulamayı geride bıraktığımız Nisan ayında piyasaya sürmüştü. Weather SV o günlerde Bitcoin ve Bitcoin Cash ağlarındaki yüklü maliyetler nedeniyle Bitcoin Satoshi Vision’ı tercih ettiklerini açıklamıştı.

Coinmarketcap’te en popüler kripto paralar arasında 9. sırada bulunan Bitcoin Cash Satoshi Vision, geride bıraktığımız birkaç haftada %45 değer kaybetti. Şu anda 110 dolar bandında işlem gören BSV’deki bu düşüşün ana nedenlerinden biri de Bitcoin’in yeniden volatil bir şekilde hareket etmesi.

Bunlar da ilginizi çekebilir:


Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yorum Yap