Kripto Para

Altın Fiyatı Son 7 Yılın Zirvesinde: Bu Ne Anlama Geliyor?

Coin Bilgi
Yazar: Coin Bilgi

Altın fiyatı, sert esen jeopolitik rüzgârlarında etkisiyle güvenli sığınak olarak görülen varlıklara yönelik artan talep nedeniyle yaklaşık yedi yılın en yüksek seviyesine yükseldi.

Kıymetli metalin bir onsu gün içinde 1.590 dolar seviyesine ulaştıktan sonra şu anda 1.573 dolardan işlem görüyor. Bu, güvenli liman varlıklarının tipik bir reaksiyonuydu. Altın Kasım 2019’dan bu yana neredeyse yüzde sekiz değer kazandı.

Altın ve Bitcoin, İranlı General Kasım Süleymani’nin Başkan Donald Trump tarafından yetkilendirilen bir ABD operasyonuyla öldürülmesinin ardından yükselişe geçti. İranlı yetkililerin “ciddi misilleme” tepkisiyle ABD-İran gerginliği bir anda şiddetlendirdi.

Goldman Sachs’taki emtia araştırmaları başkanı Jeff Currie, “Jeopolitik gerilimlerdeki ani tansiyon artışlarının, itibari para birimlerinin değer kaybetmesine yol açtığı ciddi durumlarda altın fiyatlarının yükseldiğini keşfettik.”

Altın savunucusu Peter Schiff  Twitter hesabından takipçilerine seslendi ve mevcut rallinin “güvenli liman satın almaktan” daha fazlası olduğunu kaydetti.Her hafta, gelen kutunuza harika kripto içerikleri almak için kaydolun.

Asla istenmeyen posta göndermeyeceğiz ve kişisel bilgilerinizi kimseyle paylaşmayacağız.

Yorum Yap