Avrupa Merkez Bankası’ndan Kritik Uyarı!

Avrupa Merkez Bankası (ECB) son dönemde kripto paralar ile ilgili önlemleri en üst düzeye çıkarmış durumda


Avrupa Merkez Bankası (ECB) son dönemde kripto paralar ile ilgili önlemleri en üst düzeye çıkarmış durumda. AB üyesi ülkelerin varlıklarının korunması ve vatandaşlarının haklarının korunmasını sağlamak adına alınan bir takım önlemler ile birlikte AB üyesi ülkelerde hangi adımların uygulanması ve nasıl önlemler alınması konusu üzerinde yoğunlaşan Avrupa Merkez Bankası (ECB), bugün ise bankaları uyardı.

Avrupa Merkez Bankası (ECB) yönetim kurulu üyelerinden Yves Mersch imzalı açıklamada bankaların kripto para işlemleri ile birlikte diğer para işlemlerini ayırması ve kripto para işlemlerinin ayrı hesaplar altında kontrol altına alınarak, güvenliğin en üst düzeye çıkarılması talep edildi.

Merkez İstiyor, Bankalar Uyguluyor

Avrupa ülkelerinde bankalar Merkez Bankası tarafından alınan kararlara anında uygulamaya koymaları ve bu sayede banka birliğinin ve beraberliğinin çok daha iyi çalışarak ekonomik anlamda AB’nin gücünün her daim en yüksek düzeyde kalmasını sağlıyor. Zira AB üyeliğine doğru ilerleyen ancak önünde en az 20 yıl olduğu dahi iddia edilen Türkiye’nin de AB’ye girmesi durumunda alınan kararlara uymak zorunda kalacak.