Microsoft Bing Kripto Para Reklamlarını Yasakladı

Kripto paralar ile ilgili alınan önlemler zaman zaman yetersiz kalabiliyor


Kripto paralar ile ilgili alınan önlemler zaman zaman yetersiz kalabiliyor. Bu konuda dünyada yaşanan skandallar ve yeni dönemde atılan adımlar olmasına rağmen Google, Twitter ve Facebook tarafından dahi kripto para reklamlarının kötü amaçlı bilgiler içeriyor olması ve kullanıcıları bu alana teşvik ediyor olması gibi çeşitli sebepler dolayısı ile 2018 yılının ilk aylarından itibaren engellenmeye başladığını görür hale gelmiştik.

Bugün ise Bing Ads kısmında kripto para reklamlarının engellendiği ve bundan sonra Bing.com arama motorunda Microsoft tarafından hiçbir şekilde kripto para reklamlarına yer verilmeyecek olduğu bilgisi açıklandı.

Kripto Para Reklamlarına Darbe!

Kripto para reklamlarına karşı uygulanan bu kararlar sayesinde kripto para reklamlarını artık yayınlamak neredeyse tamamen imkansız. Dünyanın en büyük 4 platformu tarafından engellenmesi ve bu konuda şirketlerin geri adım atmayacak olduklarını açıklaması dikkatlerden kaçmazken, Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash, Ripple, Litecoin ve TRON benzeri kripto paraların reklamlarının farklı bireysel ve kurumsal tek alan adı üzerinden devam etmesini sağlayarak site sahiplerine destek olarak yoluna devam edebilecek.