Warren Buffet: Bitcoin Almak Bir Yatırım Değildir

Berkshire Hathaway‘in CEO’su ABD’li Warren Buffet, Yahoo’ya yaptığı özel açıklamalarında kripto para yatırımlarının bir yatırım olarak değerlendirilmemesi uyarısında bulundu. Berkshire Hathaway‘in CEO’su ABD’li Warren Buffet, Bitcoin’in bir yatırım olarak değerlendirilmemesi uyarısında bulunarak “Bir çiftlik, apartman dairesi, ya...

Warren Buffett Bitcoin

Berkshire Hathaway‘in CEO’su ABD’li Warren Buffet, Yahoo’ya yaptığı özel açıklamalarında kripto para yatırımlarının bir yatırım olarak değerlendirilmemesi uyarısında bulundu. Berkshire Hathaway‘in CEO’su ABD’li Warren Buffet, Bitcoin’in bir yatırım olarak değerlendirilmemesi uyarısında bulunarak “Bir çiftlik, apartman dairesi, ya da bir işletmeyle ilgili bir şey satın alırsanız bunu özel bir esasla yapabilirsiniz ve mükemmel bir yatırımdır. Size geri dönüş sağlaması için yatırımın kendisine bakıyorsunuz. Şimdi, Bitcoin veya kripto para birimi gibi bir şey satın alırsanız, gerçekten hiçbir şey üretmeyen herhangi bir şeye sahip olursunuz. Yalnızca bir sonraki adamın daha fazla para ödeyeceğini umuyorsunuz.” ifadelerini kullandı.

Yatırım Olarak Değerlendiriliyor

Yapılan bu açıklamanın tam tersine Bitcoin yatırımcıları ise kripto paraların bir yatırım olduğunu ve kendilerinin bunu yatırım olarak değerlendirdiklerini ifade ediyor. Bitcoin kazançlı bir yatırım olarak görüldüğü için yatırımcıların hali ile sürekli olarak bu tür yatırımlarını her alanda olmasa da yakın arkadaşlarına ve kripto para dünyası ile ilgili platformlarda kendilerini ”yatırımcı” statüsünde gördükleri biliniyor.