Avustralya Merkez Bankasından Kripto Para Açıklaması

Avustralya Merkez Bankası ödeme politikaları sorumlu yöneticisi Rony Richards, kripto paralar ile ilgili önemli açıklamalara imza attı

Kripto para rehberleri

Avustralya Merkez Bankası ödeme politikaları sorumlu yöneticisi Rony Richards, kripto paralar ile ilgili önemli açıklamalara imza attı. Kripto paralar ile ilgili aldıkları önlemler olup olmadıkları soruya tam net yanıt vermeyen yönetici, kripto paralar ile ilgili gerekli önlemleri almak, gerekli yasal düzenlemeleri yapmak ve kripto paralar üzerine daha fazla hakim bir ülke olmak için durumdan haberdar olduklarının açıklamasında bulundu.

Avustralya Merkez Bankası ödeme politikaları sorumlu yöneticisi Rony Richards, Bitcoin’in yapısal sorunları dolayısı ile kullanılamaz duruma getirdiğini, bunun beraberinde kullanılamaz bir kripto para olması ve yapısal sorunları olması dolayısı ile ciddi sıkıntıların beraberinde getirdiğini açıkladı.

Gelişmiş Ülkeler Açıklaması

Richards, gelişmiş ülkelerin yetkilileri ile yaptıkları görüşmelerde de bu duruma karşı onlarında sıcak bakmadığını ve kripto paralar ile ilgili beklentinin son derece düşük ve olumsuz olduğunu açıkladı. Gelişmiş ülkelerde kripto paralar hakkında yeni gelişmeler mevcut olmadığına, olumsuz düşüncelerin fazla olduğuna değinen Richards, bu konu hakkında daha fazla açıklama yapmadı. ABD Ulusal Rezerv Bankası yönetimi tarafından da kripto paralar konusunda açıklama yapılmış ve Bitcoin’in bir engel veya tehdit olmadığı ancak bu konuda adım atmayı henüz bu aşamada düşünmedikleri bilgisi paylaşılmıştı.