Hindistan Maliye Bakanlığı Yasal Düzenlemelere Hazırlanıyor

Hindistan Maliye Bakanlığı, yakın zamanda kripto paralar üzerinde yasal bir düzenleme için hazırlandıklarını açıkladı


Hindistan Maliye Bakanlığı, yakın zamanda kripto paralar üzerinde yasal bir düzenleme için hazırlandıklarını açıkladı. Temmuz ayı içerisinde uygulanması beklenen yasal düzenlemelerin ülke genelinde yaşanan kripto paralar ile ilgili bilgi kirliliği ve sorunlarına son verecek olduğunu açıklayan Hindistan Maliye Bakanlığı yetkili yöneticisi, bu alanda kendilerinin mecburi olarak önlem almak zorunda olduklarını açıkladı.

Dünyanın en büyük nüfusa sahip 2. ülkesi olmasına rağmen fakirlik ve benzeri sorunların en üst düzeyde yaşandığı Hindistan, kripto paralar konusunda attığı adımlara rağmen başarılı olamamış ve Anayasa Mahkemesi sürekli hükümetin ve borsaların kurallarına karşı yatırımcıların yanında olan tavır sergilemişti. Zaman zaman Anayasa Mahkemesi tarafından verilen kararlarda olumsuz olması sonrasında ülkede derhal bir yasal düzenleme getirilmesi ihtiyacı doğmuştu.

Yasalara Uymak Zorundalar

Ülkede vatandaşların yasalara uymak zorunda olduklarından ve hükümet tarafından alınan önlemlere uyulmaması durumunda ağır cezalar uygulanması, halkın kendi arasında bile hükümetin kararlarına oranla cezalar vermesinden ötürü ülkede yasaların tam olarak uygulanması beklenmiyor. Ama yakın gelecekte Hindistan üst yönetiminin alacak olduğu önlemlerin uygulanmasına yönelik en ağır şekilde yaptırımlar ve cezalar uygulaması öngörülüyor.

Tam net olarak yasaların ne zaman devreye alınacak olduğu konusu ise şuan netlik kazanmasa da Hindistan Maliye Bakanlığı yetkilisine göre Temmuz ayı içerisinde kesin önlemler alınmış olacak.