Binance Afrika Kıtasına Açılmak İstiyor

Binance CEO’su ChangPeng Zhao, Afrika kıtasına açılmak istediklerini ve Afrika kıtasında kripto paralar konusunda öncü olmak adına bu kıta için her türlü gerekli yardımları ve destekleri verecek olduklarını açıkladı


Binance CEO’su ChangPeng Zhao, Afrika kıtasına açılmak istediklerini ve Afrika kıtasında kripto paralar konusunda öncü olmak adına bu kıta için her türlü gerekli yardımları ve destekleri verecek olduklarını açıkladı. Kripto para borsaları arasında dünyanın en büyüklerinden bir tanesi olarak sıralamalarda kendisine geniş ve büyük çaplı yer bulan Binance’nin bu adımı ile birlikte Afrika kıtasında fazla ilgi görmeyecek olsa bile gelecekte daha fazla insanın ilgi odağında olabilecek ve diğer ülkelere daha rahat ödemeler yapılabilmesi sonucunda insanların daha çok hizmetlerini kullanması bekleniyor.

Bu konuda şuan Afrika’da çok nadir kripto para borsaları bulunuyor ve bunlar tam olarak güvenilir kripto para borsaları olmadığından dolayı Afrika’da yaşayan insanların dünyanın en hızlı ve en az komisyon ile ödeme yapılabilen parası Bitcoin’e erişimlerinin çok kısıtlı kaldığı biliniyor.

Afrika Kıtasında Başarıya Koşabilir

Binance hizmetlerinin Afrika kıtasında ilgi görmesi için bir süre geçmesi ve gücünü kanıtlaması gerekmekte. Eğer kendisini kanıtlar ve başarılı bir şekilde hizmetlerini tüm dünyada olduğundan farksız bir şekilde sunabilir ise Binance kullanıcı sayısında ciddi artışlar olması beklenen bir gerçek. AFRİKA ülkelerinde kripto paralar bilinmesine rağmen en fazla bilinen ülkeler arasında olan Asya ülkelerine oranla çok az bilindiği ve az kullanıcısı mevcut.

  • Afrika kıtası dünyanın en büyük kıtası olarak tanınmlanmakta ve milyarlarca insanın yaşadığı onlarca ülkeye ev sahipliği yapmakta.