Kripto Para

Binance Büyümeye Devam Ediyor!

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, daha büyük işlemler için OTC alım satım masalarını başlattığını açıkladı. Peki Binance’in bu hamlesi ne anlama geliyor?

En büyük kripto para borsası Binance tarafından yapılan açıklamada artık daha büyük işlemler için alım satım masalarını başlattığı açıklandı. Binance OTC adıyla başlatılan yeni araç, en az 20 BTC değerinde işlem gerçekleştiren kullanıcılar için hizmetler sunuyor.

Binance’in açıklamasında şu ifadelere yer verildi. 

“OTC masamız, Binance kullanıcılarının, Borsa’da listelenen işlemlerin Binance hesaplarıyla birleştirilmesi ile borsada listelenen çok sayıda kripto para alım satımını daha geniş meblağlarda yapmasını sağlıyor.”

Binance bu yeni hamlesiyle birlikte geçtiğimiz hafta OTC hizmetlerini başlayan Bittrex’in ardından OTC hizmetleri başlattığını açıklayan en büyük borsa oldu. 

Yatırımcıların OTC İşlem Talebi Her Geçen Gün Artıyor!

Diğer bir yandan araştırma şirketi Diar’ın araştırmasına göre büyük yatırımcının, geleneksel ticaret yöntemleri yerine OTC’yi tercih ettiği ortaya çıktı. Diar raporunda şu ifadelere yer verdi. 

“Geleneksel borsalarda kurumsal kripto para ticareti, Bitcoin’in 2019’da çevrimiçi hale gelmesi ile daha büyük olmak üzere, bu yıl büyük portföylerde hacim kaybı görüldü.”

Yorum Yap