Kripto Para

Binance Cephesinden Şaşırtıcı Açıklama: Trump Bitcoin Alacak

Yazar: Coin Bilgi

Binance’in başarılı CEO’su Changpeng Zhao, Londra’da katıldığı bir etkinlikte şaşırtıcı bir iddia ortaya attı. Zhao, kripto para karşıtı tutumuyla bilinen ABD Başkanı Donald Trump’ın Bitcoin alacağından emin oldunu ifade etti. Ancak Zhao’ya göre Trump’ın konumu itibariyle şu an böyle bir şey yapması mümkün değil.

Changpeng Zhao’nun 2 Ağustos’ta Londra’nın Canary Wharf kentinde katıldığı Binance etkinliğindeki konuşmasından bir kesit şu şekilde:

Emekli olmasının ardından Trump’ın kripto para sektörüne giriş yapacağından oldukça eminim. Çünkü Başkan Trump şu anda insanlara ABD dolarına karşı Bitcoin’i teşvik edemeyeceği bir görevde bulunuyor.

Bitcoin’i Eleştirmişti

Hatırlanacağı üzere geride bıraktığımız Temmuz ayında ABD Başkanı Donald Trump sıklıkla kullandığı Twitter hesabı üzerinden Bitcoin ve Facebook’un stabil kripto para birimi Libra da dahil olmak üzere tüm kripto paraları hedef almıştı. Trump ABD’nin tek para birimi olduğunu ve onun da ABD doları olduğunu vurgulamıştı.

Emekliliğinde Bitcoin Alacak

O günlerde Donald Trump’ın açıklamalarını yorumlayan Binance CEO’su Changpeng Zhao ABD başkanın bu açıklamalarının kripto para piyasası için olumlu bir gelişme olduğunu ifade etmişti. Öyle ki Trump’ın Bitcoin’e ve Libra’ya ilişkin sert açıklamalarının ardından Google’da Bitcoin aramaları bir hayli yükselmişti. Zhao’ya göre Trump, gelecekte Bitcoin konusunda fikrini değiştirecek.

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Yorum Yap