Kripto Para

Bu Haber Bitcoin’i Yükselişe Geçirdi

kripto para rehberi
Coin Bilgi
Yazar: Coin Bilgi

Kripto para piyasasındaki yeni düzenleme haberlerinin de etkisiyle Bitcoin yükselişe geçti. Son 24 saatte %5 değer kazanan Bitcoin, 10.500 dolardan işlem görüyor.

Birleşik Krallık Mali Tutum Otoritesi (FCA) kripto paraların geleceğine ilişkin önemli bir adım attı. Perşembe günü bazı kripto para birimlerinin işlevlerini tanımlayan FCA, hangi kripto paralara yaptırım ve kural uygulanacağının belirlendiğini duyurdu.

Bitcoin’e Yaptırım Yok

Birleşik Krallık Mali Tutum Otoritesi, Bitcoin ve Ethereum gibi bazı projeleri takas paraları olarak tanımlıyor.  FCA takas paralarına yaptırım uygulamayacak fakat kara para aklamaya karşıtı düzenlemelere tabi tutacak.

Birleşik Krallık Mali Tutum Otoritesi, menkul kıymet tokenlarını ise (security token) belirlenmiş yatırım kategorisi altında değerlendirecek. Hizmet tokenları ise (utility token) elektronik para olarak tanımlandıkları durumlar dışında FCA denetimi dışında kalacak.

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Yorum Yap