Binance Hacklendi Mi?

Dünyanın en fazla kullanılan kripto para borsalarından birisi olan ve günlük 2 milyar doları aşkın işlem hacmine sahip olduğu bilinen Binance’de 30 dakika önce başlayan sorun kripto para fiyatlarının çakılmasına neden oldu. Binance yetkililerince konuya dair açıklama...


Dünyanın en fazla kullanılan kripto para borsalarından birisi olan ve günlük 2 milyar doları aşkın işlem hacmine sahip olduğu bilinen Binance’de 30 dakika önce başlayan sorun kripto para fiyatlarının çakılmasına neden oldu. Binance yetkililerince konuya dair açıklama yapılmazken, milyonlarca Reddit kullanıcısı sosyal medya ve forum sitesi üzerinden Binance borsasında duran kripto paralarının kendilerinden habersiz olarak piyasa fiyatına satışlarının yapıldığını açıkladı.

Bazı kullanıcılar kripto paralarının Bitcoin’den Viacoin’e geçtiklerini ifade ederken, birçok kullanıcı tüm yatırımlarının kendilerinden habersiz satılarak Viacoin’e yatırıldığını açıkladılar.

Binance Hacklenmiş Olabilir, Kullanıcılar Endişeli!

Kullanıcıların şu dakikalarda fazlası ile endişeli oldukları görülürken, Türk kullanıcıların sosyal medya üzerinden yardım istedikleri dahi görülüyor. Birçok kullanıcı Binance’nin hacklenip hacklenmediğini sorarken, yatırımcıların %80 gibi bir kısmının Reddit üzerinde kripto paralarının Viacoin’e yatırıldığını belirttikleri görülmekte.

Viacoin’e yapılan izinsiz yatırımlar sonrası diğer kripto paralarda ciddi düşüş olurken, Viacoin’de %43 oranında artış gözlemlendi. Viacoin’de yaşanan artış ile ilgili ve hesaplarda izinsiz işlemler ile ilgili Binance yetkilileri tarafından açıklama yapılmaması da tepki çekti.