Borsalar Kripto Para

Binance, İngiltere’de Düzenlenecek Bir Ticaret Platformu Başlatıyor

binance borsa

Kripto borsası Binance, bu yaz İngiltere’de düzenlenecek bir ticaret platformu kurmak için hazırlıklara başladı.

Londra merkezli haber ajansı Reuters, Çarşamba günü konuyla ilgili bir açıklamada bulundu. Açıklamaya göre kurulacak olan ticaret platformunun hem bireysel hem de kurumsal yatırımcılara yönelik olduğu öğrenildi. Haberin devamına göre, oluşturulacak ticaret platformu İngiltere’nin Finansal Davranış Otoritesi (FCA) tarafından düzenlenecek.

Kripto borsası Binance, başlangıçta Pound ve Euro kullanılarak işlem görebilen 65 dijital varlığı desteklemeyi planlıyor. Binance, ‘Birleşik Krallık Daha Hızlı Ödeme Hizmeti’ ve ‘Tek Euro Ödeme Alanı’ olmak üzere iki ağ sayesinde doğrudan banka havalelerini destekleyeceğini bildirdi.

Platformun lansman duyurusu, Binance’ın  Teana Baker-Taylor’ı, İngiltere’nin müdürü olarak işe almasından bir ay sonra yapıldı.Kripto borsası Binance’nin Reuters’e verdiği demeçe göre, İngiltere’nin kripto paraya olan ilgisi ciddi oranda arttı. Borsanın amacı ise bu ilgiyi yakalayabilmek için bahis gibi ürün ve hizmetler yolunu kullanmak.

Binance, bu yıl daha fazla kurumsal müşteri çektiğini iddia ediyor. Verilere göre; kurumsal müşterilerin sayısında 2019’un son çeyreğinden bu yana  % 47,4’lük bir artışın olduğu söylenebilir.

Binance’ın hali hazırda ABD, Singapur, Güney Kore, Uganda ve Jersey’de kripto para ticaret platformları bulunuyor.

 

Yorum Yap