Binance’ten Flaş Karar: Bu Hamle BNB’yi Uçurabilir

Önde gelen kripto para borsası Binance’in başarılı CEO’su Changpeng Zhao bugün yaptığı bir açıklamayla bundan sonraki  BNB yakma programları kapsamında gelecekte yakılması planlanan 89 milyon BNB’nin 80 milyonunun ekibe ayrılan BNB’lerden karşılanacağı bildirdi


Önde gelen kripto para borsası Binance’in başarılı CEO’su Changpeng Zhao bugün yaptığı bir açıklamayla bundan sonraki  BNB yakma programları kapsamında gelecekte yakılması planlanan 89 milyon BNB’nin 80 milyonunun ekibe ayrılan BNB’lerden karşılanacağı bildirdi. Changpeng Zhao, bugün Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda ekibe ayrılan yaklaşık 2.5 milyar dolar değerindeki 80 milyon adet BNB’nin yakılacağını duyurdu.

BNB Arzı 189 Milyona Kadar Geriledi

Bir süredir BNB yakma programı kapsamında hereket eden Binance, borsanın işlem hacmine oranla belirlenen miktardaki BNB’yi yılın çeyreğinde dolaşımdan çekerek yakıyor bu sayede BNB arzını azaltıyordu. Binance bu kapsamda BNB burn etkinliğini 100 milyon BNB kalana dek sürdürecek. BN, Binance tarafından ilk piyasaya sürüldüğünde toplam arzı 200 milyondu Bu miktar, geride bıraktığımız coin yakma etkinlikleri dahilinde 189 milyona kadar geriledi.

Bundan sonra yine program kapsamında Binance coin yakmaya devam edecek ancak bu kez yakılan BNB’ler piyasadan değil borsa ekibine ayrılan fonlardan tahsil edilecek. The Block’tan Larry Cermak,  yakılacak BNB’lerin miktarının değişmeyeceğine dikkat çekti ve Binance’in bu hamleyi yasal endişeler nedeniyle Binance US’te BNB’yi listeyebilmek adına yaptığını iddia etti. Cermak, Binance’in böylece BNB’nin “menkul kıymet” olarak sınıflandırılmasının önüne geçmeye çalıştığını iddia ediyor.

https://twitter.com/cz_binance/status/1149511132295548928

Binance bugün BNB Burn etkinliği kapsamında bugün yaklaşık 24 milyon dolarlık BNB yakarak toplamda 808.888 BNB’nin dolaşımdan çekildiğini açıkladı. Binance bugüne kadar 8 kez gerçekleştirilen BNB Burn etkinliklerinde toplamda 400 milyon dolarlık yaklaşık 12,5 milyon BNB yaktı.

Binance’in platform token’ı BNB gelişmenin duyurulmasının ardından yükselişe geçti. Sabah saatlerinde 29 dolar bandına işlem gören BNB haberimizin hazırlandığı sırada %7’lik yükselişle 32,19 dolardan işlem görüyordu.

Bunlar da ilginizi çekebilir:


Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!