Bitcoin Alan 2 İmam Görevden Alındı!

Zonguldak’da yaşanan olayda 2 imamın geçtiğimiz aylarda Bitcoin alım ve satım işlemleri dolayısı ile görevlerine son verildiği ortaya çıktı


Zonguldak’da yaşanan olayda 2 imamın geçtiğimiz aylarda Bitcoin alım ve satım işlemleri dolayısı ile görevlerine son verildiği ortaya çıktı. Diyanet tarafından ”caiz olmayan” olarak tanımlanan kripto paralar Türkiye’de bir dönem krizi başlatmış ve Türk vatandaşlarının haksız kazanç ile zengin olmasının uygun görülmediği adeta kapalı şekilde ifade edilmişti.

Diyanet tarafından alınan önlemler ve yapılan açıklamalar kapsamında ise Bitcoin alım satımı yapan 2 imamın görevden alınması bugün kamuoyunda yankı buldu.

Dünyada Bir İlki Gerçekleştirdi!

Türkiye, bu adımı ile birlikte dünyada bir ilki gerçekleştirdi ve Güney Kore’de dahi yasaklar olmasına rağmen yapılmayan bir ilke imza attı. Bitcoin alım satımı yaptıklarını gerekçe göstererek 2 imamı görevden aldı. Bazı sosyal medya kullanıcıları bir imama yakışmayacak ve kendi ana kurumu olan Diyanet tarafından belirlenen kurallara uymadıklarından dolayı bu kararın doğru olduğunu savunurken, bazı vatandaşlar ise bu tür uygulamaların güçlü demokrasi ve hukuk alanının işlediği ülkelerde kabul edilemez bir durum olduğunu iddia etti. Zonguldak İl Müftüsü Rüstem Can ise olayı doğrulayarak 2 imamın görevden alındıklarını doğruladı.