Bitcoin, G20 Toplantısı Öncesi Düşüyor

Bitcoin, gelecek ay yapılacak olan G20 toplantısı öncesinde en düşük seviyesine doğru iniş yaşıyor


Bitcoin, gelecek ay yapılacak olan G20 toplantısı öncesinde en düşük seviyesine doğru iniş yaşıyor. Kripto paralar konusunda son günlerde hakim olan ”dip dalga” beklentisinin ne zaman sona erecek ve hangi sınırda sona erecek olduğu merak konusu olurken G20 toplantısı öncesi görünen o ki daha fazla düşüşler olabilmesi doğal olarak gerçekleşecek. G20 zirvesi Temmuz ayı ortalarından hemen sonra yapılacak olması dolayısı ile bir süre daha kripto paraların tam anlamı ile yükselemeyecek olduğu, düşüş dip dalgasının ise 5.815 dolara kadar gerilemesinden ötürü daha kötü sonuçların ortaya çıkabileceği iddia ediliyor.

Tam net olarak sonuçların ne zaman alınacak olduğu merak konusu olurken Bitcoin fiyatının artmasın ve fiyatın artmasının yanında daha fazla yatırımcının beklenti içerisine girmesi dikkat çeken konulardan birisi.

5815 Dolar Seviyesinde

Kritik ve büyük bir öneme sahip olan G20 toplantılarında dünyanın en büyük 20 ekonomisi toplanacak ve burada ABD ile Türkiye’de olacak. ABD’nin kripto paralar konusunda ve diğer ekonomik konularda çok sert önlemleri devreye alması beklenen toplantı sırasında ve sonrasında Bitcoin fiyatının yapılacak açıklamalar ve görüşmeler sonucunda belli olacak olduğu tahmin edilmekte. ABD, Japonya, Çin, Kanada ve daha birçok ülkenin toplantılar sırasında kripto paralar konusunda açıklamalar yapacak olduğu tahmin edilmekte.