Expedia Bitcoin ile Ödeme Seçeneğini Kaldırdı

Travel booking devi Expedia, 27 Haziran’da kendi sitesinde uçuş ve oteller için bitcoin ödemelerini kabul etmeyeceklerini açıkladı


Travel booking devi Expedia, 27 Haziran’da kendi sitesinde uçuş ve oteller için bitcoin ödemelerini kabul etmeyeceklerini açıkladı.

Sitenin sözcüsü, seyahat için rezervasyon imkanı sağlayan sitenin 10 Haziran’dan itibaren Bitcoin’i kabul etmeyeceğini ve bu durumdan dolayı özür dilemeyeceklerini belirtti.

Haberi öğrendikten sonra hayal kırıklığına uğrayan üyeler, 2013 yılında otel ve uçuş rezervasyonu için bitcoin ile ödeme kabul etmeye başlayan CheapAir seyahat rezervasyonu sitesi gibi bir dizi alternatifi de önerdi.

Reddit’teki topluluk üyelerinden biri olan Bowiestar, Seyehat sektöründeki işçilerin çoğunluğunun maaşlarını kısmen kripto para olarak aldıklarını, bunun da Expedia’nın sadık müşteri tabanının bir kısmını kaybedeceğini söyledi.

“Yıllardır bitcoin kullanarak rezervasyon yapan otel/oteller içinde ileri gelen yerlerden biri Expedia’ydı. Uçuşlara bakmak için oraya gittim ve bitcoin ile ödemenin artık kabul etmediklerini fark ettim. Müşteri Hizmetleri ile görüştüğümde 10 Haziran’da bitcoin ile ödeme kabul etmeyi bıraktıklarını söyledi. Teknoloji endüstrisindeki birçoğumuz, maaşımızın bir kısmını bitcoin ile alıyoruz ve bu bitcoinler ile Expedia’dan seyahat bileti almak çok güzeldi. Artık onları kullanmayacağım! ”

  • 2014 yılının Haziran ayında, Expedia ilk olarak kripto-para birimi Bitcoin’i, önde gelen kripto borsalarından biri olan Coinbase ile bir araya gelerek bitcoinin ödeme şekli olarak kabul edeceğini duyurmuştu.
  • Bazı topluluk üyelerine göre, Coinbase’in tüccarları gözaltına alma çözümlerini sınırlandırdığı için kripto ödemelerini iptal etti. CheapAir seyahat, aynı nedenden dolayı Coinbase’den BitPay’e geçti.