Bitcoin Hash Rate’i Tarihinde İlk Defa 9 Haneli Rakamlara Ulaşmaya Hazırlanıyor

Bitcoin madencilerinin kullandığı kazım ekipmanlarının toplam hesaplama gücünü belirten Bitcoin hash rate oranı tüm zamanların rekorunu kırmaya hazırlanıyor


Bitcoin madencilerinin kullandığı kazım ekipmanlarının toplam hesaplama gücünü belirten Bitcoin hash rate oranı tüm zamanların rekorunu kırmaya hazırlanıyor. Bitcoin hash rate oranı tarihte ilk defa 9 haneli rakamları görebilir.

Bu yıl başlattığı boğa koşusunun Haziran ayından bu yana devam ettirmekte zorlanan Bitcoin bir süredir 9 ila 11 bin dolar bandı arasında işlem görüyor. Ancak buna rağman Bitcoin’in hash rate oranında büyük bir artış yaşandı.

Blockchain.com’dan edindiğimiz verilere göre Bitcoin ağının hash oranı 95.000.000’a dayanmış durumda. Ağustos ayındaki bir önceki ölçümde ise bu oran 80 milyon civarındaydı.

Bitcoin madencilik gücündeki mevcut yükseliş trendinin devam etmesi halinde ise hash rate’in çok kısa bir süre içerisinde 9 haneli rakamlara yani 100 milyona ulaşması bekleniyor.

2018 yılının aralık ayında ise Bitcoin hash rate’i 30 milyon seviyesindeydi. Açıkça görülüyor ki önümüzdeki yılın Mayıs ayında gerçekleşecek Bitcoin blok ödülü yarılanmasının etkisiyle birçok madenci cihazlarını yeniden çalıştırmaya başlamış durumda.

Bunları da ilginizi çekebilir:

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!