Çin Halk Bankası’ndan Kripto Para Açıklaması

Çin Halk Bankası (PBOC) başkanı Zhou Xiaochuan, kripto paralar ile ilgili geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamaların hemen ardından yeni açıklamalar yaptı


Çin Halk Bankası (PBOC) başkanı Zhou Xiaochuan, kripto paralar ile ilgili geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamaların hemen ardından yeni açıklamalar yaptı. Açıklamalarında kripto paralara güvenilmemesi uyarısında bulunan Zhou Xiaochuan, “pek çok kripto para çok ciddi büyüme yaşadı ve bu büyümenin müşterilere ve bireysel yatırımcılara olumsuz etkileri olabilir” dedi.

Çin’de yapılan açıklamalar ve Güney Kore ve Japonya yönetimi tarafından memurlar için kripto paraların engellenmesi ile birlikte ciddi krizlerin yaşanmaya başladığı ortaya çıkmıştı. Birçok yatırımcının Asya bölgesinde bu konuda oldukça fazla endişeli olduğu ortaya çıkarken, bazı memur yatırımcıların ise ellerinde bulunan kripto paraları diğer borsalara aktararak gizlendikleri iddia edilmişti.

Güvenilmemesini Önerdi

Çin Halk Bankası (PBOC) başkanı Zhou Xiaochuan“İnsanları bir gecede zengin olacaklarına inandıran spekülasyonların yapılmalarına imkan tanıyan kripto para ürünlerini sevmiyoruz.” ifadelerini kullandı. Vatandaşlarını Bitcoin’den uzak tutmak adına her türlü önlemleri almaya başlayan Çin siyasi yönetimi, Bitcoin hakkında alacak olduğu önlemler ile birlikte nasıl yasalar yapacak olduğu ”kanun yapıcılar” tarafından şu sıralar üzerinde çalışılıyor.