Bitcoin’de umut azalıyor mu?

Bitcoin fiyatının bugün gerilemesi ile birlikte kripto para sahipleri bir takım umutsuzluklar yaşadı


Bitcoin fiyatının bugün gerilemesi ile birlikte kripto para sahipleri bir takım umutsuzluklar yaşadı. Bazı yatırımcılar bir anda yaşanan ve ardı arkası kesilmeyen bu düşüşlerin ne kadar süre devam edeceğinden ve ne kadar süre sonra tekrar yükselecek olduğundan emin olamadıklarını ifade ederken, bazı yatırımcılar ise yakın zamanda yaşanan bu düşüş ve gerileme trendinin umutsuzluğa sebep olduğunu ifade ediyor.

ABD’li yatırımcıların bir kısmı yatırımlarının güvende olup olmadığı konusunda kararsızlıklarının olduğunu ve bu düşüşler sonrasında kendi yatırımlarına ciddi oranda kayıplar olduğunu ifade ederek, daha fazla düşüş olup olmayacak olduğunun hala daha bilinmediğini ifade etmekteler.

Güven sağlayacak bir yönetici yok!

Bitcoin fiyatı ile ilgili olarak güven temin edecek ve dolar kurunda olduğu şekilde hükümetler tarafından önlem alabilecek kimse olmadığından dolayı yatırımcıların büyük bir kısmı ne olduğunun farkına dahi varamadan bu düşüşlerden hemen sonra anında otomatik işlem olarak satış yolunu tercih edebiliyorlar.

Yatırımcılar bu tür 1.000 dolara yakın düşüşlerin kolay kolay düzelmediğinin de farkında olduklarını ve dikkatli hareket edilmezse daha fazla büyük sorunların yaşanabilecek olduğunu tahmin ediyor.