Paul Krugman: Beklenenden daha tersi olacak

Kötü yorumları ve açıklamaları ile ünlü olan nobel ödüllü ekonomist Paul Krugman, kripto paraların bu yıl ve gelecek senelerde büyük sorunlar ile karşı karşıya kalacak olduğunu ve 300 yıllık mali düzeni bozmak adına tasarlanan kripto paraların...


Kötü yorumları ve açıklamaları ile ünlü olan nobel ödüllü ekonomist Paul Krugman, kripto paraların bu yıl ve gelecek senelerde büyük sorunlar ile karşı karşıya kalacak olduğunu ve 300 yıllık mali düzeni bozmak adına tasarlanan kripto paraların yok olacak olduğunu savundu.

Açıklamalarında hiçbir istisna olmadan her zaman kripto paraları kötü olarak göstermesinden dolayı Bitcoin sahiplerinin yorumlarını dikkate almadığı isimlerden bir tanesi olan Paul Krugman, ”Paranın tarihine karşı cephe almış bu kripto para birimi coşkusu çok garip gözüküyor çünkü bu tam olarak uzun dönemli trendin aksi yöne gitmekte… Başka bir deyişle, kripto para hayranları bu son moda teknolojiyi mali sistemi 300 yıl geriye götürmek için kullanmayı kutluyor. Neden bunu yapmak isteyesiniz ki? Bu hangi problemi çözer? Henüz bu soruya temiz bir cevap verildiğini göremedim.” dedi.

Yorumlarına ilgi göstermiyor

Yorumlarının kötü olması ve büyük düşüşlerin olacak olduğunu son yorumlarında iddia etmesinden ötürü Krugman’ın yorumları doğru olsa bile birçok insan tarafından dikkate alınmayan kayda değer olmayan ifade ve sözler olarak gösteriliyor.