Kripto Para

Bitcoin’le Kahve Almaya Hazır Mısınız?

Amerika’nın önde gelen kahve şirketi Starbucks, uzun zamandır beklenen Bitcoin ticaret platformu Bakkt’tan, mağazalarında müşterilerin Bitcoin’i kullanması karşılığında büyük miktarda hisse aldı. Teknik olarak, Starbucks Bakkt’ın ilk yatırımcısı olmayı kabul etti. Ortaklık, Bakkt CEO’sunun bu yıl başlayacağını söylediği Bakkt ticaret platformunun resmi lansmanından öncesinde geliyor.

Bitcoin’in Starbucks’ın binlerce dükkanında kabul edilmesi kripto paraların benimsenmesi için büyük bir ilerleme olacak, muhtemelen dünyadaki milyonlarca müşteriye ödeme yöntemi olarak Bitcoin’i kullanma özgürlüğü verilecek. Bu aynı zamanda Starbucks için potansiyel olarak büyük bir pazara genişleme stratejisi.

Sadece Amerikalı müşteriler başlangıçta Bitcoin kullanımından faydalanacak ve sonunda Starbucks’un bulunduğu diğer ülkelere yayılacak. Mağazaların işbirliğine göre Bitcoin’i ne zaman kabul etmeye başlayacağı henüz kesin değil, umarım 2019’da başlanır, çünkü Bakkt’ın ne zaman piyasaya sürüleceği de kesin değil.

Bakkt lansmanı, kurumsal yatırımcıların kripto para birimine güvenle yatırım yapmaları için uygun bir ortam sağlayacağı için kripto para topluluğunca merakla bekleniyor. Yatırımcılar bunun Bitcoin’in kitlesel olarak benimsenmesini teşvik edecek önemli değişikliklerden biri olduğuna inanıyor. Ancak lansman, geçen yıldan bu yana birkaç kez ertelendi, çünkü temel olarak platformda işlem yapma kapısını açmak için hazırlıklar tamamlanmamıştı.

Yorum Yap