Kripto Para

Litecoin 2019 Yılının Yıldızı Mı Olacak?

litecoin nedir

Litecoin’in fiyatı bu yıl keskin bir şekilde yükseldi. Kripto para birimi güçlü temellerden ve elverişli piyasa koşullarından faydalanarak yıl içerisinde kayda değer bir yükseliş trendi yakaladı. CoinMarketCap verilerine göre, Bitcoin’e oldukça benzeyen kripto para birimi bugün 56.27 dolara ulaştı.

Bu noktada dijital para birimi, 2019’un başlangıcından bu yana %84’den fazla bir artış gösterdi.

Aralık 2017’de 375 dolarla tüm zamanların en yüksek seviyesine çıktıktan sonra, kripto para birimi, geçtiğimiz yılın sonunda 25 doların altına düşerek değerinin %90’ından fazlasını kaybetmişti.

Ancak 2019 yılıyla birlikte Litecoin, yeniden yukarı yönlü bir trende girdi. Bu yükseliş hareketinde Litecoin’ın yıl ortalarında gerçekleşecek madencilik ödülü yarılanması oldukça etkili.

Satoshi Capital’in Baş Yatırım Sorumlusu Josiah Hernandez, “Bir varlık fiyatı ne kadar zorlaşırsa toparlanma oranı o kadar dik olur ve bu yıl Litecoin’in keskin kazanımlarlar görüyor” dedi.

Editörün Notu: Kripto paralar oldukça spekülatif varlıklar ve kripto para piyasası büyük ölçüde kurallara aykırı. Kripto para piyasasına yatırım yapmak isteyen herkes bu konuda kendini yetiştirmeli ve dikkatli hareket etmeli.

Yorum Yap