YouTube’de Kripto Para Dolandırıcılığı Videoları Artış Gösterdi

YouTube’da her gün binlerce yeni video yayınlanıyor ve yayınlanan bu videolar arasında zaman zaman dolandırıcılık işlemlerine aracılık olan videolarda bulunabiliyor


YouTube’da her gün binlerce yeni video yayınlanıyor ve yayınlanan bu videolar arasında zaman zaman dolandırıcılık işlemlerine aracılık olan videolarda bulunabiliyor. Kripto para dolandırıcılığı konusunda yol gösteren bu videolar genellikle siber saldırganlar tarafından yayınlanırken, tam anlamı ile siber saldırganların yayınladıkları videolar Google tarafından görülse bile tam bir engelleme yapılamaz durumda.

Bunun nedeni ile ilgili yapılan açıklamalar videoların sık sık güncellenmesi ve hangi videonun çalıntı ve dolandırıcılık vakasına sebep olduğunun tek tek inceleme yapılmadan ve fazla şikayet gelmeden anlaşılamıyor olması.

Daha Fazla Video: Daha Fazla Risk

Her gün yayınlanan binlerce video arasında kripto para dolandırıcılığı videoları da sık sık gündeme geliyor.

Bu tür videolar kripto para çalınma vakalarında daha fazla artışı beraberinde getirirken, elde olan veriler ile bu sene 1.5 milyar dolar değerinde kripto paranın kaybolmuş olmasının beklenmesi ve yılın ilk 6 ayında kripto para borsalarına siber saldırıların artması kripto para yatırımcılarının daha fazla dikkatli olması gerektiği konusunda bir uyarı niteliğinde. Yatırımcılar tam anlamı ile kendilerini korumak için bu tür videolardan uzak durmalı, izliyor olsalar bile bu videolarda yapılan işlemleri kesinlikle yapmaması gerekmekte. Eğer ki videolardaki adımlar birebir takip edilirse elde avuçta olan tüm paranız birkaç saniye içerisinde artık siber saldırganların eline geçebilir.