Bitmain rekor kırdı

Bitmain isimli madencilik şirketi tarihi rekorlarını kırmayı başardı


Bitmain isimli madencilik şirketi tarihi rekorlarını kırmayı başardı. Dünyanın en büyük madencilik devleri arasında bulunan ve ilk sırada olan dev madencilik şirketinin piyasa hacmi değeri bugün 15 milyar dolar oldu. Yükselişler ardı ardına gelirken, madencilik devinin büyük bir sermayeye ve büyük bir teknolojik güce sahip olduğu, bu gücü sürekli olarak arttırarak devam ettiği basında sürekli geniş çaplı paylaşılıyordu.

En son birkaç hafta önce 12 milyar dolar değeri aştığı duyurulan madencilik devinin şimdi ise 15 milyar dolar sınırını aştığı ve toplam servet değerinin 15 milyar dolardan biraz daha fazla olduğu açıklandı.

Bitmain nedir?

Bitmain bir madencilik şirketinin ismidir. Çin asıllı madencilik devinin sürekli olarak farklı ülkelerde yeni madencilik tesisleri kurduğu ve bu tesislerde sürekli olarak durmaksızın Bitcoin madenciliği yaptığı bilinmektedir. Madencilik şirketleri arasında ilk sırada bulunan Bitmain, bu sayede dünyada en fazla Bitcoin üreten ve madencilik konusunda rekora sahip olan birinci şirket olarak tanınmaktadır.

  • Bitmain Türkiye’de bir tesise sahip olmamakla birlikte, yükselen dolar kuru ve Yuan dolayısı ile gelecekte tesis açılabilecek ülkeler arasımda ülkemiz yerini alabilir.