Japonyalı Ekonomist: Bitcoin Önemli Bir…

Waseda Üniversitesi İşletme ve Mali Araştırma Ofisi yetkilisi Yukio Noguchi, Bitcoin ile ilgili yaptığı açıklamada bir daha rekor seviyelerin görülmesinin mümkün olamayabilecek olduğunu açıkladı


Waseda Üniversitesi İşletme ve Mali Araştırma Ofisi yetkilisi Yukio Noguchi, Bitcoin ile ilgili yaptığı açıklamada bir daha rekor seviyelerin görülmesinin mümkün olamayabilecek olduğunu açıkladı. Kripto paraların bir süre sonra daha düşük seviyeye gerileyebilecek olduğunu açıklayan ünlü ekonomist, Bitcoin’in son rekor kırdığı Aralık ayından bu yana %70 oranında değer kaybettiğine değinerek, bu seviyeye veya daha yüksek seviyeye geri dönmesinin imkansıza yakın olduğunu iddia etti.

Tüm beklentiler olumlu yönde olmasına rağmen Bitcoin hakkında Waseda Üniversitesi İşletme ve Mali Araştırma Ofisi yetkilisi Yukio Noguchi tarafından yapılan bu olumsuz açıklamalar elbette ki bazı Japon yatırımcıların tepkisini çekti.

Yatırımcılar İnanmak İstemiyor Haklılar

Yatırımcılar ise bu tür açıklamalara inanmak istemediklerini, kripto paralar için birçok alanda olumlu yorumların mevcut olduğuna değinerek bu olumlu yorumlara göre hareket etmek zorunda olduklarını belirterek, beklentilerin çoğunlukla olumlu olduğunu göstermekteler.

Tam olarak Bitcoin bir daha bu seviyeye kadar yükselir mi? Bu konuda Japonyalı ekonomist veya diğer ekonomistler tarafından söylenen sözler geçerli olmayacak. Zira daha önce Bitcoin için ”’balon”’ iddiaları ortaya atılmış ancak bu iddialar sonrasında bu iddiaları ortaya koyan kişiler dahi Aralık ayında 19 bin dolar seviyesinde iken rekor seviyeye çıkmadan hemen önce kripto para yatırımı yapmışlardı.