Bittrex’ten Şaşırtıcı Hamle: Tam 74 Kripto Parayı Delist Edecek

Altcoin odaklı kripto para borsası Bittrex, geçtiğimiz hafta ABD merkezli müşterileri için 32 kripto para birimini delist edeceğini açıklamıştı

bittrexten-sasirtici-hamle-tam-72-kripto-parayi-delist-edecek

Altcoin odaklı kripto para borsası Bittrex, geçtiğimiz hafta ABD merkezli müşterileri için 32 kripto para birimini delist edeceğini açıklamıştı. Şimdi, borsa başka bir parti daha olduğunu açıkladı ve bu kez 42 altcoin’in delist edileceğini duyurdu.

Geçtiğimiz hafta Bittrex 32 kripto para biriminin borsadan kaldırılacağını doğruladı. Birçoğu, 2017 ve 2018 ICO çılgınlığı döneminde ortaya çıkan STORM, GO ve ENG gibi kripto paralardı. Bu kripto  paralar 21 Haziran’dan itibaren Bittrex’te kullanılamayacak, ancak yine de Bittrex International’dan alınıp satılabilecek.

Şimdi, borsa, 42 kripto paranın daha delist edileceğini belirten yeni bir blog yazısı yayımladı. Bunların çoğunluğu küçük projeler olsa da, aralarında Civic (CV), OmiseGO (OMG) ve Sirin Labs’in yerel token’ı (SRN) gibi projeler de bulunuyor . Bu kripto paralar artık 28 Haziran’dan sonra ABD müşterileri için geçerli olmayacak.

Poloniex de ABD’deki Kullanıcıları İçin Bazı Kripto Paraları Delist Etme Kararı Almıştı

Poloniex’te benzer bir şekilde geçtiğimiz günlerde Ardor (ARDR), Bytecoin (BCN), Decred (DCR), Lisk (LSK), OMNI ve Augur’un (REP) da aralarında bulunduğu bir dizi kripto para birimini ABD’li kullanıcıların kullanımına kapattığını açıklamıştı.

Bittrex, Poloniex hatta Binance’in son zamanlarda aldığı şaşırtıcı kararlar özellikle ABD’deki kullanıcılarla ilgili olanlar, düzenlemeler konusundaki eksikliklerden kaynaklanıyor. Bu nedenle, ABD’deki düzenleyicilerin bu varlıkları menkul kıymetler olarak kabul edip etmeyeceklerinden emin olmak mümkün değil.

Türk kripto para topluluğuna en iyi şekilde hizmet sunabilmek için sadece en önemli gelişmeleri size bildirmeyi amaç ediniyoruz, bu nedenle bildirimleri açmayı unutmayın. Bizi sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyebilirsiniz. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!