Kripto Para

Changpeng Zhao Binance’a Gelecek Yeni Özelliği Duyurdu

justinsun2

İçindekiler

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından Binance’a tıpkı BitMEX’te olduğu gibi Margin Trading özelliği geliyor. 24 Mayıs’ta Binance’in Twitter hesabında Binance’e geleceği duyurulan Margin Trading özelliğinin önizlemeleri paylaşıldı. 

Binance’in başarılı CEO’su Changpeng Zhao söz konusu tweet’i paylaşarak takipçilerine espirili bir dille “Normal mod mu, gece modu mu?“ sorusunu yöneltti.

Ekibimiz Margin Trading özelliği üzerinde çalışıyor. Çok yakında bu özelliği kullanıma sunacağız.

CZ yaptığı açıklamada Margin Trading özelliğinin ilk olarak yüksek hacimli işlemler yapan müşterilerinin kullanımına sunarak test edebileceklerini belirtti. 

Margin Trading özelliğini kademeli olarak piyasaya sunacağız. Aslında bizim kendi takımımız zaten özelliği test ediyor. 

Binance, mayıs ayının başlarında bir güvenlik açığı nedeniyle siber saldırıya maruz kalmıştı ve 41 milyon dolarlık BTC platformun sıcak cüzdanlarından çalınmıştı. Kısa süreli bir bakımın ardından hiçbir şey olmamış gibi faaliyetlerine devam eden Binance, çalınan kripto paraları şirketin kötü gün fonundan karşılayarak kullanıcılarına güven verdi.

Margin Trading Nedir?

Binance’e gelmesi beklenen Margin Trading’le yatırımcılar sisteme teminat vererek seçecekleri kaldıraç oranında işlem açabiliyor. Margin Trading’in yüksek kâr olasılığı bulunsa da acemi yatırımcılar için oldukça riskli. Kraken, GDAX ve BitMEX gibi bazı büyük borsalar hali hazırda kripto paralar için Margin Trading özelliğini sunuyor.. 

Yorum Yap