Kripto Para

Charlie Lee’den Önemli Açıklamalar: “Satoshi Ölmüş Olabilir, Coinbase Kullanıcılarını Kandırıyor”

litecoin nedir

Piyasada uzun yıllardır en iyi performans gösteren kripto paralardan biri olan Litecoin’in kurucusu Charlie Lee gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Litecoin’in gelecek planlarını tartışmak için Lukki Exchange adlı bir Youtube kanalına konuk olan Lee, aynı zamanda Coinbase’i de eleştirdi.

Kripto para sektörünün en başarılı isimlerinden Charlie Lee, Litecoin’i neden geliştirdiğini şu sözlerle açıkladı:

Litecoin’i daha çok eğlence amacıyla yarattım. Altın ile gümüş arasındaki ilişkiyi taklit etmek istedim. Bitcoin değer saklama konusunda iyi, Litecoin ise ödemeler konusunda.

Aynı zamanda Google ile Coinbase’in eski çalışanlarından olan Lee, Litecoin’i geliştirmek için Coinbase’den ayrılmıştı. Litecoin’i geliştirerek Bitcoin’i ortalama bir insanın kullanımı için kolay hale getirmeyi amaçladığını belirten Lee, girişimcilerin kripto para ekosisteminde yeni bir proje yayınlamadan önce, projelerinin doğru bir şekilde çalıştığından emin olmaları için çağrıda bulundu. Charlie Lee, ayrıca Satoshi Nakamoto hakkında çarpıcı bir açıklamada bulundu:

Muhtemelen Satoshi hayatını kaybetti. Eğer buralardaysa da bütün bu saçmalıklarla uğraşması gerekmiyor.

Charlie Lee ayrıca bir dönem çalıştığı Coinbase’i şu sözlerle eleştirdi:

Coinbase gibi şirketler, Bitcoin alım satımından daha fazla kazanç sağlama bahanesiyle kullanıcılarını fazla fazla ücretlendirmekle suçlu. Bu tür uygulamalar, yüksek işlem ücretlerinin piyasa geneline yayılmasına neden oluyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yorum Yap