Çin Devlet Denetleme Kurulu: Blockchain Teknolojisini Kullanabiliriz

Çin Devlet Denetleme Kurulu’nun hazırladığı rapora göre ülkenin siyasi olarak yüksek vatandaş sayısından dolayı devlet dairelerinin olduğu gibi kendi kurumlarının da aşırı derece veri depolama yoğunluğuna sahip olduklarını ve bunun aşırı ısınma ve çok fazla...


Çin Devlet Denetleme Kurulu’nun hazırladığı rapora göre ülkenin siyasi olarak yüksek vatandaş sayısından dolayı devlet dairelerinin olduğu gibi kendi kurumlarının da aşırı derece veri depolama yoğunluğuna sahip olduklarını ve bunun aşırı ısınma ve çok fazla sunucu gerektirdiğine değinildi.

Çin Devlet Denetleme Kurulu’nun blockchain teknolojisine yönelebilecek olduğu uyarısında bulunan araştırmacılar, bunun veri yükünü, dağınıklığı ve aşırı ısınmayı çözebilecek tek çözüm olabilecek olduğundan bahsettiler. Uzmanlara göre blockchain teknolojisinin kullanılması ile aşırı ısınma ve diğer sorunlar çözülecek ve veri kayıpları en üst düzeyde engellenmiş olacak.

Çin Önlemler Alacak

Çin hükümeti tarafından alınacak olan önlemler kapsamında blockchain teknolojisinin kullanılarak çok fazla veri sorunlarının yaşanmasının önüne geçilebilecek olduğu belirtiliyor. Tabii Pekin yönetimi tarafından alınacak asıl kararların tüm ülkede etkili olacak olması ve Pekin yönetiminin kararlarına uyulmak zorunda olması dolayısı ile blockchain teknolojisinin kesin kullanılacak demek pek fazla doğru bir tavır olmayacaktır. Pekin yönetiminin blockchain teknolojisini kullanmaya ise sıcak baktığı, ancak ABD ve diğer ülkelerden dolayı endişesinin bulunduğu iddia ediliyor.