Kripto Para

Çin En Değerli Kripto Paralar Listesini Yayınladı: İkinci Sırada Sürpriz Bir Proje Var

Yazar: Coin Bilgi

Çin’in Sanayi ve Bilişim Bakanlığı bünyesinde faaliyet gösteren CCID, yaklaşık 1 yıldır her ay yayınladığı kripto para derecelendirme endeksinin 13.’sünü yayınladı. Görünüşe bakılırsa CCID, nihayet endeksin ilk 5 ve son 5 sırasında bazı değişiklikler yapmaya karar vermiş.

CCID, kripto para projelerine listelediği endeksi için değerlendirmelerini temel teknoloji, uygulanabilirlik ve yaratıcılık kriterlerine göre yaptığını iddia ediyor. CCID, listedeki kripto para projelerini bu üç kritere göre ayrı ayrı derecelendiriyor ve nihayetinde toplam puan üzerinden sıralama yapılıyor.

Tron Sıralamada Değer Kaybetti

Yeni derecelendirme endeksinde EOS birinci sıradaki yerini korusa da önceki endekslere göre köklü değişiklikler yapılmış. Örneğin bir önceki sıralamada ikinci sırada yer alan Tron, bu kez kendine üçüncü sırada yer bulmuş. Tron’un ikinci sıradaki koltuğunda ise bu kez Ethereum oturuyor. Mayıs ayında yayınlanan en son endekste üçüncü ve dördüncü sıralarda yer alan Steem ve Ontology’nin yerine ise NULS ile GXChain adlı kripto paralar aldı.

Listede bir türlü ilk 10’a giremeyen  Bitcoin, bir basamak yükselerek 11. sırada yer aldı. CCID’nin kripto para endeksi şu şekilde:

Son 5’te De Değişiklikler Var

Endeksin son 5 sırasında yer alan kripto paralarda da değişiklikler yaşandı. Mayıs ayındaki sıralamada son 5’te en alttan yukarıya doğru NEM, Decred, Litecoin, Bytecoin ve Zcash yer alıyordu. Temmuz ayının endeksinde ise son 5  NEM, IOTA, Bytecoin, Decred ve Litecoin 5’lisinden oluşuyor.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yorum Yap