Facebook’tan Şok Eden Açıklama: Libra Hiçbir Zaman Piyasaya Sürülmeyebilir

CNBC’nin haberine göre, sosyal medya devi Facebook geçtiğimiz günlerde yayınladığı 2


CNBC’nin haberine göre, sosyal medya devi Facebook geçtiğimiz günlerde yayınladığı 2. çeyrek raporunda, kripto para yatırımcılarını şok edecek bir açıklamaya yer verdi.

Raporda yer alan bilgilere göre Facebook, bir takım faktörlerin Libra’nın hayata geçmesine engel olabileceğini belirtiyor.

Libra’nın Fişi Çekilebilir

Raporda risk faktörleri olarak ayrılan bölümde Facebook, duyurulduğu Haziran ayından bu yana Libra’ya regülatörlerden ve kanun yapıcılardan gelen eleştirilen farkında olduklarını belirtiyor.

Raporda sektördeki belirsizliklerden de dem vuran Facebook Libra’nın ve ilişkili ürünlerin daha önce belirtilen tarihte hazır olacağının garantisinin bulunmadığına değiniyor. Rapora bakılırsa Facebook süreç istediği şekilde ilerlemezse Libra projesinin fişini çekecek.

Eleştirilerin Hedefi Olmuştu

Facebook’un kripto para projesinin başındaki isim David Marcus Libra’yı geleneksel bankacılık sistemiyle işlemlerini gerçekleştiremeyenler için daha düşük maliyetli ve güvenli bir ödeme aracı olarak tanımlamıştı.

18 Haziran’da duyurulur duyurulmaz Facebook’un Libra’sına eleştiriler de ardı ardına geldi.Libra, ABD Hazine Sekreteri Steven Munichin’den Fed Başkanı Jerome Powell’a, Fransa Maliye Bakanı Bruno Le Maire’den Avrupa Merkez Bankası Yönetim Kurulu Üyesi Benoit Coeure’ye kadar birçok isim tarafından hedef gösterilmişti.

Bir Facebook yetkilisi CNBC’ye verdiği röportajda eleştirilerin önüne geçebilmek amacıyla Libra hayata geçene kadar çalışmalarını şeffaf bir şekilde yürüteceklerini ve ayrıca Libra’nın başarılı olabilmesi için de ihtiyaç duyduklarını açıkladı.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!