Kripto Para

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse’tan ABD Kongresine Açık Mektup

xrp teknik analizi
Yazar: Coin Bilgi

Kripto para sektörünün en büyük şirketlerinden Ripple’ın önde gelenleri, ABD’deki yasal belirsizlikleri bitirebilmek için harekete geçtiler. Ülkedeki kripto para düzenlemeleriyle ilgili görüşlerini aktarmak için Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, ABD Kongresi’ne özel bir mektup gönderdi.

ABD’deli finansal düzenleyiciler bir süredir yerel kripto para ve Blockchain şirketlerinin nasıl düzenleneceği konusunda bir karar vermeye çalışıyor. Ancak ABD henüz bu yönde herhangi bir adım atmış değil. XRP’nin geliştiricisi Ripple’ın CEO’su Brad Garlinghouse, finansal düzenleyicilerin bu konudaki çekimserliğinin ABD’ye zarar vereceğini düşünüyor.

Kripto para ve Blockchain sektörünün regüle edilememesi durumunda bu işten ABD’nin zararlı çıkacağını düşünen Brad Garlinghouse, Ripple’ın diğer bir kurucu ortağı Chris Larsen ile beraber ABD Kongresine özel bir mektup gönderdi. Garlinghouse ve Larsen kongreye yazdıkları mektupta kripto para ve Blockchain sektörlerinin vakit kaybetmeden bir an önce düzenlenmesi gerektiğini iddia ediyor. Garlinghouse ve Larsen’in kongreye yazdığı mektuptan bir kesit şöyle:

Sizleri kripto para ve Blockchain teknolojilerine yönelik çalışmalar yürüten ABD merkezli şirketlerin aleyhine olmayacak düzenlemeler yapmaya çağırıyoruz.

Garlinghouse ve Larsen ülkedeki kripto para şirketlerinin geleneksel finans sektörüne destek olacağına ve ülke ekonomisine katkıda bulunabileceğine inanıyor.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yorum Yap