Kripto Para

Çin Merkez Bankası’nın Çıkaracağı Kripto Paranın İlk Yatırımcıları Belli Oldu

Kripto para rehberleri
Yazar: Coin Bilgi

11 Ağustos’ta son dakika gelişmesi olarak Çin Merkez Bankası’nın (PBOC) kendi kripto para birimini piyasaya süreceğini duyurmuştuk. İsmi açıklanmayan bir Merkez Bankası yetkilisi 5 yıldır süren ARGE çalışmaları sonucunda Çin Finans 40 Forumu’nda söz konusu kripto para çalışmalarında resmen son aşamaya gelindiğini duyurmuştu.

27 Ağustos’ta Forbes’ta yayınlanan habere göre Çin’in piyasaya sürmeye hazırlandığı dijital para biriminin kurumsal alıcıları çoktan belli oldu. Forbes‘a göre Çin Merkez Bankası’nın geliştirdiği kripto paranın ilk yatırımcıları arasında Alibaba, Tencent ve Çin’in en büyük ilk birkaç bankası yer alıyor.

Bu bankalar arasında dünyanın en büyük iki bankası olarak gösterilen Industrial and Commercial Bank of China (ICBC) ile China Construction Bank (CCB) de yer alıyor. Çin Merkez Bankası‘nın (PBOC) yakın zamanda piyasaya sürmeyi planladığı kritpo para birimine yatırım yapacağı öngörülen iki banka ise şu şekilde: Bank of China (BoF) ve Agricultural Bank of China (ABC).

Dahası yetkililer Çin Merkez Bankası’nın kripto para biriminin sadece Çin içerisinde değil ABD‘de de kullanıma sunulacağını ifade ediyor.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yorum Yap