Profesör Daniel Lacalle: Kripto Para Gerçek Alternatif Para Birimi Oluyor

Birinci sınıf ekonomist Profesör Daniel Lacalle, deneyimli bir fon yöneticisi olmasının yanında; çok satanlardan ‘Finansal Piyasalarda Yaşam’ ve ‘Merkez Bankası Tuzağından Kaçış’ kitaplarının yazarıdır

grafik1lacalle

Birinci sınıf ekonomist Profesör Daniel Lacalle, deneyimli bir fon yöneticisi olmasının yanında; çok satanlardan ‘Finansal Piyasalarda Yaşam’ ve ‘Merkez Bankası Tuzağından Kaçış’ kitaplarının yazarıdır. Ayrıca Madrid’deki IE Business School’da küresel ekonomi profesörüdür.

Finansal Varlıklardan Gerçek Para Birimine

Lacalle tarafından atılan bir tweet’e göre, kripto para birimleri yeni bir ilerleme aşamasına girmeye başlıyor. Kripto paralar yaygın bir şekilde dijital varlık türü olarak kabul edilmesine rağmen, daha önemli bir rol için hazırlanıyor.

grafik1lacalle

Ona göre, kripto paralar kendilerini gerçek alternatif para birimleri olarak kurmaya başladılar. Lacalle bu açıklamayı Bitcoin (BTC) ve Ethereum’un (ETH) fiyat performans çizelgeleri ile açıkladı. Bununla birlikte, Dr. Lacalle, kripto para birimleri için önemli bir büyüme öngörüyor. En etkili modern ekonomistlerden biri olan Lacalle, dijital para birimlerinin finansal bir araç olarak benimsenmesinin ‘uzun bir yol’ olduğunu düşüncesinde. Lacalle’nin CNBC, Bloomberg TV, BBC, Hedgeye, Seeking Alpha, Business Insider ve diğer endüstri düzeyinde finansal medya kuruluşlarına önemli katkılarda bulunduğu belirtilmelidir.

2020’de, kripto para biriminin tanınması ile ilgili olarak gerçek dünya ekonomisi alanında birçok kişi tarafından anlamlı açıklamalar yapılmıştır. Örneğin; milyarder Paul Tudor Jones CNBC röportajında,​​varlıklarının yaklaşık % 2’si ile (yani ortalama 100 milyon dolar) Bitcoin’e yatırım yaptığını itiraf etti.

Tıpkı Dr. Lacalle gibi P. T. Jones de, Bitcoin’in (BTC) olgunlaşan bir varlık olduğunu vurguladı:

‘’Bitcoin geçtiğimiz her gün varlığını sürdürmeye devam edecek ve kripto paraya olan güven artacaktır.’’

Efsanevi yatırımcı ve ‘Zengin Baba, Zavallı Baba’ nın yazarı Robert Kiyosaki de Bitcoin (BTC) savunucusu oldu. Yakın zamanda ana kripto para birimini sert bir şekilde eleştiren milyarder Warren Buffet’e karşı Bitcoin’i savundu.