Kripto Para

CNBC Analisti Brian Kelly’ye Göre Bitcoin’in Değeri Çeyrek Milyon Dolara Ulaşabilir: İşte Nedeni

Coin Bilgi
Yazar: Coin Bilgi
PrimeXBT

CNBC’de milyarder risk sermayesi yatırımcısı Tim Draper’ın Bitcoin’in fiyatı hakkındaki 250 bin dolarlık tahmini analiz edildi. Sürekli 250 bin dolarlık Bitcoin fiyat tahminiyle gündeme gelen Tim Draper’ın bu iddiası ne kadar gerçekçi? Bitcoin 2023 yılına kadar 250 bin dolara ulaşabilir mi?

CNBC analisti Brian Kelly’ye göre, Bitcoin 2013’ten bu yana trend çizgisinde hareket ediyor. Bu da lider kripto para biriminin Draper’ın 250 bin dolarlık doğru uzun vadeli bir yolda olduğunu gösteriyor.

“Kulağa tuhaf geliyor, ancak Bitcoin’in geçmişte yaptıklarını gözardı edemeyiz. Bu yüzden bu grafiği göstermek istedim. Ve net olmak gerekirse, bu benim çağrım değil, ama sadece Bitcoin’in ne yaptığına bir bakmak istiyorum. Burada sahip olduğumuz grafik, 2013’ten beri Bitcoin’in bir günlük tablosu. Ve Carter Worth’un dediği gibi, çizgiler kendilerini çiziyor.”

“Bu kanalın ucu 2013 yılına kadar uzanıyor. Bu kanalın en tepesine kadar giderseniz, yaklaşık 200.000 dolar veya 250.000 dolara ulaşırsınız. Dolayısıyla, Bitcoin bu kanalda kaldıysa ve bu, insanların tüm varlık sınıflarında yaptıkları normal bir analizse, o kanalın üst kısmı yaklaşık 200.000 dolar veya 250.000 dolar. Bu işin arkasında teknik analiz var.”

Kelly, tahminin Bitcoin’in altına dijital bir alternatif olarak ortaya çıkıp çıkmadığına bağlı olduğunu söylüyor. Bitcoin büyük fiyat hedefine ulaşırsa Kelly, altının piyasa değerinin yarısına ulaşacağına dikkat çekiyor.

“Temel olarak, diyelim ki, Bitcoin 250.000 dolar olsaydı, yaklaşık 4.5 trilyon dolarlık bir piyasa değeri olurdu, bu da dünyadaki tüm altının piyasa değerinin yarısı olurdu. Bence Tim Draper düşünüyor ve kesinlikle bu görüşe sahibim, Bitcoin’in altından pazar payı alacak. Dolayısıyla, iki yıl içinde bu pazar payının %50’sini alabileceğini düşünüyorsanız, bu tahmin çok da aşırı sayılmaz.”Her hafta, gelen kutunuza harika kripto içerikleri almak için kaydolun.

Asla istenmeyen posta göndermeyeceğiz ve kişisel bilgilerinizi kimseyle paylaşmayacağız.

Yorum Yap