Kripto Para

Meltem Demirörs ABD Kongresinde Konuştu: “Libra Kripto Para Değil”

Coin Bilgi
Yazar: Coin Bilgi

Kripto para sektörünün gündemindeki en sıcak konulardan biri de Facebook’un geride bıraktığımız Haziran ayında duyurduğu dijital para birimi Libra. Facebook’un bu girişimi, bazıları tarafından kripto para piyasasının büyümesi için olumlu bir işaret olarak görülürken, birçokları tarafından eleştiriliyor.

Eleştiriler, sosyal medya devinin geçmişte, kullanıcıların gizliliğini, özellikle Cambridge Analytica skandalıyla nasıl ihlal ettiği düşülünce haksız da sayılmaz. Bütün fiyasko o kadar çok dikkat çekti ki Facebook’un Libra’sı hakkında bir Kongre’de bir duruşma dahi yapıldı.

Duruşmadaki konuşmacılardan biri Coinshares‘in CSO’su Meltem Demirors‘du ve tartıştığı konu Libra’nın Bitcoin’den nasıl farklı olduğuydu.  Demirörs, Facebook’un dijital para biriminin kripto para olmadığını tam tersine Libra’nın merkezi bir yapısı olduğunu ve sadece Facebook’a fayda sağlayacağını vurguladı.

Libra Bitcoin için heyecan verici bir fırsat olabilir, ancak Bitcoin ile karşılaştırılamaz ve karşılaştırılmamalıdır. İnternet gibi, Bitcoin’in izinsiz inovasyona açık kalması kritik önem taşıyor.Her hafta, gelen kutunuza harika kripto içerikleri almak için kaydolun.

Asla istenmeyen posta göndermeyeceğiz ve kişisel bilgilerinizi kimseyle paylaşmayacağız.

Yorum Yap