Kripto Para

Coinbase’in Listelemeyi Düşündüğü Bu 8 Kripto Para Yükselişe Geçti

Coin Bilgi
Yazar: Coin Bilgi

Dünyanın en köklü ve en popüler kripto para borsalarından Coinbase dün yaptığı açıklamada 8 yeni kripto parayı platformunda listelemek için araştırmalara başladığını duyurdu. Coinbase’in bu son hamlesi, kullanıcılarını kripto para piyasası kapitalizasyonunun %90’ına erişebilmelerini sağlama planının bir parçası.

Coinbase’in 5 Ağustos’ta yaptığı açıklamaya göre borsada listelenmesi düşünülen kripto para birimleri şu şekilde:

Algorand (ALGO), Cosmos (ATOM), Dash (DASH), Decred (DCR), Matic Network (MATIC), Harmony (ONE), Ontology (ONT) ve Waves (WAVES).

Coinbase’in listelemeyi planladığı kripto paralar arasında Algorand, Cosmos, Matic Network ve Harmony gibi Binance Launchpad ve Binance DEX projelerinin yer alması oldukça dikkat çekici. Coinbase’in duyurusu söz konusu kripto paralardaki yükselişi de tetikledi.

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Coinbase Nedir?

Coinbase, 2020 itibariyle ilk 5 listesinde yer alan San Francisco merkezli bir Bitcoin borsasıdır. 32 ülkede 25 milyon kullanıcıya sahiptir. % 0,04 gibi çok düşük işlem ücretleri ile fiat para birimi kullanarak kripto satın almaya izin verir.  Coinbase, 190 ülkeden yaklaşık 14 milyon kullanıcı ve işlem kaydediyor. Coinbase, müşterilerine hizmet vermedeki dürüstlüğü ile tanınır.

Coinbase ikili bir değişim sistemidir, Biri Standart Coinbase değişim platformudur ve diğeri profesyonel yatırımcılar için Coinbase Pro’dur.

Fred Ehrsam Coinbase’i, dijital para biriminin ilgi odağı haline geldiği 2012 yılında kurdu. O zamandan beri şirket, The Wall Street Journal, Bloomberg, The New York Times, TIME, vb. gibi çeşitli gazetelerde büyük bir medyada yer aldı.

Coinbase’de ticaret yapmak için 20’den fazla kripto para birimi var. Alım satım dışında, depolama cüzdanı, para kazanma vb. gibi çeşitli hizmetler sağlar. Ayrıca son zamanlarda, kullanıcıların VISA kartlarını kullanarak kripto satın almalarını sağlamak için VISA ile ortaklık yapan ilk borsa oldu.

Coinbase Borsası Güvenli ve Düzenlenmiş Mi?

Coinbase, güvenlik söz konusu olduğunda sorumlu bir borsadır. Web sitesi sunucularında SSL şifreleme vardır. Para biriminin çoğu, bu cüzdanlara ek bir güvenlik katmanı sağlamak için çevrimdışı modda kaydedilir. Platformda ayrıca işlemler sırasında tüm özel anahtarları yöneten bir multisig kasası vardır.

Cüzdanlar ve anahtarlar birlikte AES-256 şifreleme kapsamındadır. Para birimi, daha koruyucu ve daha az erişilebilir hale getirmek için cüzdanlarda ve kasalarda coğrafi olarak dağıtılır. Kullanıcılar ek güvenlik eklemek için iki aşamalı doğrulamayı etkinleştirebilir.

Son Düşünceler

Bitcoin ticaretinde yeniyseniz ve iyi bir başlangıç ​​yapmak istiyorsanız Coinbase sizin için iyi bir seçenektir. Başlangıç ​​seviyesinden uzmanlığa kadar tüm olası seçenekleri sunar ve gelişmiş yatırımcılar için Coinbase Pro daha iyi bir seçenek olacaktır. Çoklu imzalı cüzdanlar için SSL şifreleme ve çevrimdışı mod gibi benimsenen güvenlik önlemleri, Coinbase ile önemli bir artı nokta olabilecek özelliklerdir.

Yorum Yap