Dave Chapman’dan Önemli Açıklamalar

Ünlü yatırımcı Dave Chapman son dönemde kripto paralarda yaşanan düşüşler dolayısı ile panik yaşayanlara önerilerde bulundu


Ünlü yatırımcı Dave Chapman son dönemde kripto paralarda yaşanan düşüşler dolayısı ile panik yaşayanlara önerilerde bulundu. İnsanların panik yapmaması uyarısında bulunan Dave Chapman, ”Herkes durup durup kripto para piyasası kötü diyor fakat yaşanan şey aslında bana gayet tanıdık geliyor. Her yeni ürün piyasaya çıktığında böyle olur, bunlar yaşanır. O yüzden paniğe mahal yok. Bu yeni bir ürün mü, evet. Büyümeye ve olgunlaşmaya ihtiyacı var mı, evet. Devletler ve otoriteler tarafından yasal olarak düzenlenecek mi, evet.” dedi.

Kripto paraların dengesinin zaman zaman değişebilecek olduğunu belirten ünlü yatırımcı, Merkez Bankası tarafından kripto paraların durdurulamayacak olduğunu ”Açıkçası beni Bitcoin ve Blockchain’e çeken en önemli şey merkezi olmayan yapısı olması idi. Örneğin şöyle düşünmüştüm: Burada hiçbir otorite yok. Bunu kimse durduramaz. Yani bir merkez bankası durduramaz, bir diktatör durduramaz veya bir aile durduramaz. Bu, muhteşem bir şey.” sözleri ile belirtti.

Açıklamaları Önemli

Chapman ve benzeri isimler tarafından yapılan her açıklama büyük önem taşırken, özellikle bu tür açıklamalar kripto para sahiplerinin dikkatini çekmekte.