Kanada Denetimleri Arttırıyor

Kanada’da son dönemde ilgi odağı olma yolunda ilerleyen kripto paralara yönelik vatandaşların korunması adına yeni dönemde bazı denetimlerin daha fazla sıkı hale getirilecek olduğu açıklandı


Kanada’da son dönemde ilgi odağı olma yolunda ilerleyen kripto paralara yönelik vatandaşların korunması adına yeni dönemde bazı denetimlerin daha fazla sıkı hale getirilecek olduğu açıklandı. Yapılan açıklamada ülkede vatandaşların olası sorunlara karşı korunmasını sağlamak için önlemler alınacak olduğu açıklanırken Ontario Senetler Komisyonu sözcüsü Kristen Rose tarafından yapılan açıklamada da bu ifadeler doğrulandı.

Ontario Senetler Komisyonu sözcüsü Kristen Rose, tarafından yapılan açıklamada güvenliğin sağlanmasına yönelik olarak kripto para borsalarına yönelik olarak denetimlerin daha sıkı hale getirilecek olduğu belirtildi.

Borsaların Denetlenmesi İyiye İşaret

Ontario Senetler Komisyonu sözcüsü Kristen Rose, ”Ontario’da işlem gören birtakım kripto para borsaları ile alakalı gelişmelerden haberdarız. Bu borsaların neyi nasıl yaptığı ve müşterilerine nasıl bir hizmet sunduğunu araştırıyoruz. Şu aşamaya kadar yaptığımız araştırmalar sonucunda, bu platformların hiçbirine ”Borsa” diyemiyoruz.” ve ”Eğer bir kripto para borsası Kanada’da faaliyet gösteriyorsa, kesinlikle ama kesinlikle ülkedeki o konu ile alakalı kurallara tam riayet göstermek zorunda. Bunun aksi kabul edilemez.” dedi. Bu ifadeler ülkede vatandaşların korunmasına yönelik alınacak önlemlerin bir teminatı olarak gösteriliyor.