Kripto Para

Domino’s Yaklaşık 11 Bitcoin Dağıtacak

Yazar: Coin Bilgi

Domino’s Pizza Fransa, 30. yıldönümünü çeşitli hediyelerle kutluyor. Yıl dönümü nedeniyle bir yarışma düzenleyen Domino’s Pizza çeşitli hediyelerin yanı sıra bir müşterisine 110 bin dolarlık Bitcoin de hediye edecek. Ancak şanslı müşteri talep etmesi durumunda söz konusu ödülü itibari para birimiyle de alabilecek.

Fransa’da yaşayan okuyucularımız için bu yarışmaya katılmak oldukça basit. Yarışmaya katılmak isteyenlerin 4 Eylül – 2 Ekim 2019 tarihleri arasında Domino’s Pizza Fransa’dan pizza siparişi vermesi ve sonrasında ise sipariş detaylarını dominos30ans.fr adresine kaydetmeleri gerekiyor.

Bitcoin’in pizza ile olan ilginç ilişkisi göz önünde bulundurulduğunda Domino’s Pizza Fransa’nın oldukça akıllıca bir reklam çalışması yürüttüğü söylenebilir. Hatırlanacağı üzere 2010 yılının Mayıs ayında bir Bitcointalk kullanıcısı kendisine 10 bin Bitcoin karşılığında iki büyük pizza sipariş eden bir diğer forum kullanıcısına 10 bin Bitcoin ödeme yapmıştı.

Bu transfer aynı zamanda Bitcoin’le yapılan ilk satın alma işlemi olarak tarihe geçmişti. Bu nedenle her yıl 22 Mayıs Bitcoin Pizza günü olarak kutlanıyor. İki pizza için ödenen Bitcoin’lerin şu anki değeri ise 100 milyon dolardan daha fazla.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yorum Yap