Kripto Para

Tom Lee Bitcoin Sefalet Endeksi’nde Bu Seviyeye İşaret Etti: Bitcoin’de Fiyat Rallisi Ne Zaman Başlayacak?

Yazar: Coin Bilgi

Kripto para topluluğunun önde gelen isimlerinden Tom Lee, Bitcoin fiyat tahminlerine bir yenisini ekledi. Zaman zaman yaptığı aşırı agresif fiyat tahminleriyle gündeme gelen Fundstrat Global  Advisors’ın kurucu ortağı Tom Lee Twitter hesabı üzerinden yaptığı bir paylaşıma göre Bitcoin yeni bir yükselişin eşiğinde.

Takipçilerine kişisel Twitter hesabından seslenen Lee, Bitcoin Sefalet Endeksi’nin (BMI) Bitcoin’deki rallinin fitilini ateşleyeceğini belirtti. Tom Lee, Bitcoin Sefalet Endeksi’nin hareketine bağlı olarak rallinin çok kısa bir süre içerisinde başlayacağını düşünüyor.

Bir süredir düşüş gösteren Bitcoin Sefalet Endeksi, geride bıraktığımız Nisan ayında da ayı sezonunu sonlandıran yükselişin habercisi olmuştu. Endeksin 50 puana yaklaşmasının üzerine Twitter hesabından bir dizi paylaşımda bulunan Lee, takipçilerinden yükseliş için Bitcoin Sefalet Endeksi’nin 50 puana gerilemesini beklemelerini istedi.

Peki Nedir Bitcoin Sefalet Endeksi (BMI)

0 ila 100 puan arasında değişim gösteren BMI, Bitcoin yatırımcılarının bir nevi coşkusunu ölçüyor da denebilir. Kripto para piyasasında heyacanın en yüksek noktaya ulaşmasıyla endeks de yükseliş gösterirken düşük rakamlarda ise yatırımcılar çoğunlukla sefil bir durumda karamsar bekleyişini sürdürüyor.

Hatırlanacağı üzere Fundstrat, yatırımcılarına Temmuz ayında gönderdiği mektupta BMI’ın bu seviyelere sarkacağı öngörüsünde bulunmuştu. Tom Lee, bir sonraki yükseliş rallisi için Bitcoin Sefalet Endeksi’nde 50 puanın görülmesi gerektiği iddiasını sürdürüyor.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yorum Yap