Dünya’da En Fazla Bitcoin Madenciliği Yapan Şirketler ve Kazançları

Blockchain teknolojisi ve kripto para birimi girişimlerinin hızlandırılmasıyla birlikte, kripto meraklıları gelecekte dijital paranın kağıt paranın yerini alacağına inanıyorlar


Blockchain teknolojisi ve kripto para birimi girişimlerinin hızlandırılmasıyla birlikte, kripto meraklıları gelecekte dijital paranın kağıt paranın yerini alacağına inanıyorlar. Şimdi normal gözükse de,bugüne kadar asla insanların hiçbir zaman kripto para ticareti yapmayacağını ve aslında onlara yatırım yapılacağını asla hayal etmedik.

Dünya çapında 1.600’ün üzerinde dijital para birimi ve 2018’de büyüyen yüzlerce kripto ticaret platformu ile, kurulmakta olan çeşitli kripto madenciliği çiftlikleri bulunmaktadır. En büyük kripto madenlerinin bazıları Çin, Rusya ve Kuzey Amerika’da faaliyet gösteriyor.

İşte dünyanın en büyük dört Bitcoin madenciliği,

  • AntPool

Çin’den gelen Antpool, dünyanın en büyük kripto madenidir. 2013 yılında CEO’su ve Kurucusu Jihan Wu tarafından başlatıldı ve dünyadaki Bitcoin’in yaklaşık % 56’sına sahip olduğu iddaa ediliyor.

Antpool, Pekin’de Bitman adı verilen bir Çinli madencilik şirketi tarafından yönetiliyor. Etkili bir dijital para madenciliği yapmaktadırlar ve tüm dünyadaki kullanıcılar buna erişebilmektedirler . AntPool, Bitcoin, Litecoin ve Ethereum’un madenciliğini desteklemektedir.

  • BitFury

Bitfury önde gelen blockchain teknoloji şirketidir. Letonya’da, Valery Vavilov tarafından 2011 yılında kuruldu. Şirket şimdi Gürcistan Cumhuriyeti, İzlanda, Norveç ve Kanada’ya yayıldı.

Bitfury Group, Bitcoin blockchain’in bitcoin madenciliği için endüstrinin önde gelen altyapı sağlayıcılarından biri olarak güvenliğini sağlamayı taahhüt etmektedir. Şirket hacmini 2015’te 20 milyon dolar arttıktan sonra, Bitcoin’in En İyi Kaynaklı Madencisi olarak tanındı.

  • P2POOL

Bu madencilik havuzu da Çin’de kuruldu ve 2013 yılında Wang Chun ve Mao Shihang tarafından başlatıldı. Şirket  DiscusFishis olarakta bilinir ve ünlü Çin Bitcoin madencilik platformlarından biridir.

P2POOL, merkezi olmayan bir Bitcoin madencilik havuzudur. Ayrıca, Ethereum, Ripple ve diğer çeşitli para birimlerinin madenciliğini de desteklemektedir.

  • BTC Çin

BTC Çin veya BTCC de Çin’in en büyük kripto madencilik havuzlarından biridir. 2011 yılında Hong Kong’da kuruldu. BTCC, dijital dünyada Bitcoin’in varlığı kadar eskidir.

Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Ripple ve Litecoin vb. Madenciliğini desteklemektedir. Şirketin CEO’su Bobby Lee, yatırımcıları çekmek için 2013’te kendi parasını da madenciliğe yatırdı ve ilk finansman programı için yaklaşık 5 milyon dolar kazandı.